Leki ziołowe

Liść szałwii

Zioła do zaparzania w saszetkach. Skład:

Liść szałwii (Salviae folium) – 1,5 g/saszetke

 

Wskazania:

Tradycyjnie do stosowania doustnego:

  • w objawowym leczeniu łagodnych dolegliwości trawiennych, takich jak zgaga i wzdęcia,
  • w łagodzeniu nadmiernego pocenia.

Tradycyjnie do stosowania miejscowego:

  • w objawowym leczeniu stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła,
  • w łagodzeniu stanów zapalnych skóry o niewielkim nasileniu.

 

Dawkowanie:

Droga podania: doustna. Dawkowanie: w zaburzeniach trawiennych: Dorośli: 1 saszetkę leku zalać 1 szklanką (ok. 200 ml) wrzącej wody i zaparzać pod przykryciem przez ok. 15 minut. Pić 3 razy dziennie swieżo przygotowany napar, nie dłużej niż przez 2 tygodnie.
W nadmiernym poceniu: Dorośli: 1 saszetkę leku zalać ½ szklanki (ok. 100 ml) wrzącej wody i zaparzać pod przykryciem przez ok. 15 minut. Pić 1 raz dziennie świeżo przygotowany napar, nie dłużej niż przez 2 tygodnie. Nie przekraczać zalecanych dawek.

 

Droga podania: na sluzówkę jamy ustnej i gardła. Dawkowanie: w stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła: Dorośli: 2 saszetki leku zalać ½ szklanki (ok. 100 ml) wrzącej wody, zaparzać pod przykryciem przez ok. 15 minut. Stosować kilka razy dziennie do płukania jamy ustnej i gardła, nie dłużej niż przez tydzień.

 

Droga podania: na skóre. Dawkowanie: w stanach zapalnych skóry: Dorośli: 2 saszetki leku zalać ½ szklanki (ok. 100 ml) wrzącej wody, zaparzać pod przykryciem przez ok. 15 minut. Jałowe gaziki nasączone przygotowanym naparem, przykładać na skórę 2-4 razy dziennie. Średni czas stosowania wynosi 2 tygodnie.

 

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na substancję czynną.

Nowe wskazania:

  • Problemy z trawieniem,
  • nadmierna potliwość,
  • stany zapalne skóry.

 

Liść szałwii – dostępne opakowania: 30 saszetek po 1,5 g

 

Kursy internetowe w ramach ciągłego szkolenia:

 

Podmiot odpowiedzialny: Laboratorium Farmaceutyczne Labofarm Sp. z o.o. Sp. k.

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Pliki do pobrania: