Leki ziołowe

Zioła wzmagające trawienie

Zioła do zaparzania w saszetkach. Skład:

Ziele krwawnika (Millefolii herba) – 0,700 g
Lisc bobrka (Menyanthidis folium) – 0,500 g
Lisc miety pieprzowej (Menthae piperitae folium) – 0,400 g
Owoc kolendry (Coriandri fructus) – 0,340 g
Korzen rzewienia (Rhei radix) – 0,060 g

 

Wskazania:

Stosuje się jako środek zwiększający wydzielanie soku żołądkowego i żółci w braku łaknienia oraz pomocniczo w niestrawności.

 

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: Jedną saszetkę ziół zalać szklanką wrzącej wody i zaparzać pod przykryciem 15 minut. Przyjmować 3 razy dziennie po szklance swieżo przygotowanego naparu, na 15-20 minut przed posiłkami.

Przeciwwskazania:

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, nadkwaśność, nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu, mentol lub na rośliny z rodziny Compositae (Asteraceae), niedrożność, zwężenie lub atonia (zastój) jelit, zapalenie wyrostka robaczkowego, ostre choroby zapalne jelit, takie jak choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie okrężnicy, bóle brzucha niewiadomego pochodzenia, stan odwodnienia połączony z utratą elektrolitów.

 

  • Zioła zawarte w produkcie pobudzają apetyt.

 

Zioła wzmagające trawienie – dostępne opakowania: 30 saszetek po 2,0 g

 

Kursy internetowe we ramach ustawicznego kształcenia:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.