Zioła prebiotyczne

Zastosowanie

• Rozwój oraz utrzymanie prawidłowej flory bakteryjnej.
• Zapewnienie prawidłowego metabolizmu.

 

Opis składników

Korzeń cykorii i korzeń mniszka wspomagają detoksykację organizmu, wpływają korzystnie na rozwój prawidłowej flory bakteryjnej jelit i utrzymują ją w równowadze. Korzeń cykorii pomaga kontrolować wagę. Kłącze perzu eliminuje nadmiar wody z organizmu. Ten unikalny skład selektywnie stymuluje wzrost prawidłowej mikroflory jelita i poprawia funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Dzieje się tak głównie za sprawą polifruktanów i oligosacharydów zawartych w surowcach. Związki te nie są trawione przez organizm i w niezmienionej postaci trafiają do jelita grubego zapewniając odpowiednie środowisko dla rozwoju dobrych bakterii. W efekcie poprawia się wchłanianie mikroelementów, a zmniejsza się wchłanianie cukrów prostych i synteza lipidów. Ponadto korzystnie wpływają na równowagę układu odpornościowego i hormonalnego szczególnie w połączeniu z błonnikiem rozpuszczalnym, tj. nasionami babki płesznik.

Zalecane dzienne spożycie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 czubatą łyżeczkę do herbaty (około 3 g) preparatu dodać do posiłku. Stosować 2 razy dziennie.

 

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.